پورشه ماکان ۲۰۲۱

پورشه ماکان 2021
کپی کردن آدرس کوتاه
COPIED
https://vipcarnews.ir/?post_type=car_articles&p=261&preview=true COPIED

پورشه ماکان ۲۰۲۱

پورشه ماکان ۲۰۲۱ دارای پویایی رانندگی ارزشمند و کابینی باکیفیت بالا است، اما دارای صندلی عقب راحت اما کوچک است، محفظه بار کوچکی دارد و آپشن های ایمنی کمی دارد. ماکان ۲۰۲۱ نمره یا رتبه بندی کلی ندارد زیرا به طور کامل تصادف نشده است.

جوانب مثبت منفی پورشه ماکان ۲۰۲۱

هندلینگ و سواری استثنایی

ترکیب موتورهای پرقدرت و عضلانی

متریال کابین باکیفیت

صفحه نمایش لمسی بصری

قیمت پایه بالا برای کلاس

فضای کم صندلی های عقب  و فضای بار کمتر

موارد جدید برای ۲۰۲۱

Apple CarPlay در حال حاضر استاندارد است.

تحقیق و رتبه بندی پورشه ماکان ۲۰۲۱

در حال حاضر ، نمره کلی پورشه ماکان در دسترس نیست ، اگرچه رتبه منتقدین ، نمره عملکرد و نمره داخلی آن بر اساس ارزیابی ما از ۴۲ تحقیق و داده است.

پورشه ماکان ۲۰۲۱ یک شاسی بلند لوکس عالی است. ماکان با چابکی فوق العاده ای در پیچ ها حرکت می کند و مانور می دهد ، با این حال هنوز هم می تواند در جاده های ناهموار به راحتی تحرک داشته باشد. ماکان ۲۰۲۱ با چهار گزینه موتور از ۲۴۸ تا ۴۳۴ اسب بخار ارائه می شود و همه آنها شاسی بلند را با سرعت بالا به حرکت در می آورد . ماکان ۲۰۲۱ همچنین دارای سطح داخلی درجه یکی است ، صندلی های جلو راحتی است و سیستم اطلاعات سرگرمی بسیار خوبی دارد. درکل ماکان ۲۰۲۱ به یک سدان اسپرت در لباس شاسی است.

صندلی های عقب ماکان تنگ است ، فضای بار آن نسبتاً کوچک است و آپشن های ایمنی زیادی برای شاسی بلندی با قیمت ۵۲۰۰۰ دلار به بالا وجود ندارد.

قیمت پورشه ماکان ۲۰۲۱ چقدر است ؟

پورشه ماکان ۲۰۲۱ دارای قیمت اولیه ۵۲،۱۰۰ دلار است که به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از شاسی بلند های دیگر در بخش شاسی بلند های کامپکت لوکس است. قیمت مدلهای متوسط ماکان S و GTS به ترتیب به ۶۰،۲۰۰ دلار و ۷۲،۱۰۰ دلار افزایش می یابد. قیمت ماکان توربو با قیمت بالا ۸۴،۶۰۰ دلار است ، که تعداد زیادی از آنها وجود دارد.

پورشه ماکان ۲۰۲۱ در مقابل سایر رقبا

پورشه ماکان در مقابل پورشه کاین

پورشه کاین یک شاسی بلند لوکس متوسط ​​است و درست در رتبه ای بالای ماکان در ردیف شاسی بلندهای پورشه قرار گرفته است. کاین دارای گزینه های موتور قوی تری است ، از جمله V8 با ۵۴۱ اسب بخار قدرت است. فضای فوق العاده ای برای صندلی های عقب و اتاق بار ارائه می دهد و می تواند بطور قابل توجهی بیشتر از ماکان یدک بکشد. با این وجود ، هر دو شاسی بلند دارای فضای داخلی پیشرفته و سیستم های سرگرمی مشابهی هستند. در مجموع ، ماکان و کاین هر دو گزینه های خوبی هستند ، اما برای خریداران مختلف. اگر بودجه شما محدودتر است از ماکان استفاده کنید. قیمت اولیه آن حدود ۱۵۰۰۰ دلار کمتر است. اگر به فضای داخلی اضافی نیاز دارید و می توانید از عهده آن برآیید ، کاین انتخاب بهتری است.

پورشه ماکان در مقابل آئودی Q5

آئودی Q5 با پسرعمویش ماکان اشتراکات زیادی دارد. اندازه Q5 مشابه است ، رانندگی روزانه راحت است و موتور اصلی توربو چهار سیلندر آن شتاب سریعی را امکان پذیر می کند. Q5 به صورت استاندارد با سیستم چهار چرخ متحرک عرضه می شود و فضای بار مشابهی نیز دارد. این شاسی بلند ها کپی نظیر به نظیر نیستند. ماکان هندلینگ دقیق تری دارد و خط موتور آن شامل گزینه های بسیار اسپرت تری است. از سوی دیگر ، Q5 دارای فضای داخلی بسیار گران قیمت است و قیمت اولیه آن ۴۳۳۰۰ دلار است. هر دو شاسی بلند را تست کنید تا ببینید کدام را ترجیح می دهید.

سرگرمی ، بلوتوث و ناوبری پورشه ماکان ۲۰۲۱

پورشه ماکان ۲۰۲۱ مجهز به صفحه نمایش لمسی ۱۰.۹ اینچی است. این صفحه نمایش به سرعت به ورودی ها پاسخ می دهد ، ساختار منوی آن بصری است و گرافیک آن واضح و آسان است. همچنین از سیستم کاربرپسند Apple CarPlay پشتیبانی می کند و به رانندگان اجازه می دهد تا رابط iPhone خود را روی صفحه ادغام کنند. Android Auto پشتیبانی نمی شود.

منتقدان چندان علاقه ای به پشته مرکزی پورشه ماکان ندارند ، که با بیش از دوجین دکمه در قسمت بین داشبورد و کنسول مرکزی پوشانده شده است. این دکمه ها برای تنظیم تنظیمات در حال حرکت مفید هستند ، مانند کنترل تهویه مطبوع و آپشن های کمک راننده استفاده می شود، اما یادگیری محل قرار گرفتن هر دکمه در این مورد کمی طول می کشد.

امکانات استاندارد سیستم اطلاعات سرگرمی: صفحه لمسی ۱۰.۹ اینچی ، سیستم ناوبری ، بی سیم Apple CarPlay ، بلوتوث ، چهار پورت USB ، هات اسپات Wi-Fi ، استریو با ۱۰ بلندگو و رادیو ماهواره ای.

امکانات سیستم اطلاعات سرگرمی قابل انتخاب : شارژ دستگاه بی سیم ، استریو Bose با ۱۲ بلندگو و استریو Burmester با ۱۶ بلندگو.

امکانات استاندارد اضافی: کنترل خودکار تهویه مطبوع سه منطقه ای ، ورود بدون کلید از راه دور و درب خروجی برق.

سایر امکانات موجود: کی لس ، سانروف پانوراما ، سایبان های عقب و کرونومتر Sport Chrono.

بررسی موتور پورشه ماکان ۲۰۲۱:

پورشه ماکان ۲۰۲۱ در چهار پیکربندی پایه ، S ، GTS و Turbo در دسترس است. مکان اصلی دارای یک موتور ۴ سیلندر توربوشارژ ۲۴۸ اسب بخاری ، یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه و چهار چرخ متحرک است. این موتور بسیار پرقدرت است و مشتاقانه ماکان را در اطراف شهر و همچنین در سرعت بزرگراه ماکان را به حرکت در می آورد. سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۶.۱ ثانیه طول می کشد. تعویض دنده به صورت صاف و به موقع انجام می شود.

ماکان S مجهز به V6 توربوشارژ ۳۴۸ اسب بخاری است و این موتور سرگرمی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. به محض اینکه پدال گاز را بفشارید به سرعت شتاب می گیرد. صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴.۹ ثانیه طول می کشد. پاسخ گاز سریع است و قدرت فوری V6 باعث می شود از سایر خودروها یک مانور سریع بگیرید. شما را به صندلیتان می چسباند.

ماکان GTS دارای یک موتور ۶ سیلندر V6 توربوشارژ ۳۷۵ اسب بخاری است و می تواند در ۴.۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. ماکان Turbo دارای نسخه ۴۳۴ اسب بخاری از این V6 است و زمان صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تا ۴.۱ ثانیه کاهش می دهد. این تریم ها با عملکرد بالا به طرز باورنکردنی سریع هستند ، اما از ۷۰ هزار دلار به بالا قیمت دارند که بسیار گران هستند. ما گمان می کنیم اکثر رانندگان از مدل های پایه و S راضی خواهند بود.

بررسی میزان مصرف سوخت پورشه ماکان ۲۰۲۱

ماکان نسبت به شاسی بلندهای کامپکت لوکس از نظر مصرف سوخت نسبتاً عملکرد ضعیفی دارد. مدل پایه ۱۲.۳۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر و ۱۰.۲۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه سوخت مصرف می کنند و ماکان S دارای ۱۳.۰۷/۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر شهر/بزرگراه مصرف می کنند. مدلهای ماکان GTS و Turbo به ترتیب ۱۳.۸۴/۱۰.۷ و ۱۳.۸/۱۱.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کنند.

آیا پورشه ماکان ۲۰۲۱ قابل اعتماد است؟

نمره اطمینان پورشه ماکان ۲۰۲۱ نمره ۷۷ از ۱۰۰ است.

ایمنی پورشه ماکان ۲۰۲۱

نتایج آزمایش تصادف پورشه ماکان :

نه اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها و نه موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها پورشه ماکان ۲۰۲۱ را تست تصادف نکرده اند. این امر برای خودروهای لوکس درجه یک بسیار رایج است.

آپشن های ایمنی پورشه ماکان ۲۰۲۱

آپشن های ایمنی پیشرفته استاندارد:

دوربین دنده عقب

سنسورهای پارک جلو و عقب

هشدار خروج از خط

آپشن های ایمنی پیشرفته موجود:

سیستم نظارت بر نقاط کور

سیستم دوربین پارکینگ نمای اطراف

سیستم کمکی نگه داشتن خودرو روی خط

چراغهای جلو تطبیقی

هشدار برخورد به جلو

ترمز اضطراری خودکار

کروز کنترل تطبیقی

کدام مدل پورشه ماکان ۲۰۲۱ مناسب من است؟

پورشه پورشه ماکان ۲۰۲۱ را در چهار سطح پایه ، S ، GTS و Turbo ارائه می دهد. مدل اصلی برای اکثر خریداران نقطه شروع خوبی است. این موتور دارای یک موتور چهار سیلندر قوی ، چهار چرخ متحرک استاندارد و مجموعه ای مناسب از آپشن های فناوری استاندارد است. اگر به دنبال یک شاسی بلند با عملکرد بالا هستید ، به یکی از مدل های S ، GTS یا Turbo که از موتورهای قوی V6 بهره می برند ارتقا دهید.

لیست گزینه های ماکان گسترده است ، و شما باید آن را مطالعه کنید ، به خصوص اگر به دنبال آپشن های ایمنی فعال مانند نظارت بر نقطه کور یا هشدار تصادف جلو هستید.

قیمت پورشه ماکان ۲۰۲۱

قیمت پایه پورشه ماکان ۵۲،۱۰۰ دلار است و مجهز به موتور ۴ سیلندر توربوشارژ ۲۴۸ اسب بخار ، گیربکس هفت سرعته اتوماتیک و چهار چرخ محرک است.

از امکانات استاندارد می توان به صفحه نمایش لمسی ۱۰.۹ اینچی ، سیستم ناوبری ، Apple CarPlay ، هات اسپات Wi-Fi ، بلوتوث ، چهار پورت USB ، رادیو ماهواره ای ، استریو با ۱۰ بلندگو ، کی لس ، درب خروجی برق ، تهویه مطبوع سه منطقه ای خودکار اشاره کرد. کنترل ، روکش چرم جزئی ، صندلی های جلو با قابلیت تنظیم قدرت ، دوربین دنده عقب ، سنسورهای پارک جلو و عقب ، هشدار خروج از خط ، چراغ های جلو LED و چرخ های ۱۸ اینچی.

از جمله آپشن های موجود می توان به صندلی های جلو گرم شونده و دارای تهویه مطبوع ، صندلی های عقب گرم شونده ، گرم کن فرمان ، سانروف پانوراما ، سایبان های عقب ، کی لس ، شارژ دستگاه بی سیم ، سیستم های صوتی ۱۲ و ۱۶ بلندگو ، کرونومتر اسپرت کرونو ، چراغ های جلوی تطبیقی ​​، هشدار برخورد به جلو با کمک ترمز ، کروز کنترل تطبیقی ​​، سیستم نظارت بر نقطه کور ، سیستم دوربین پارکینگ با دید فراگیر ، سیستم کمکی نگه داشتن خودرو روی خط ، صفحات لغزش ، و چرخ های ۱۹ و ۲۰ اینچی.

پورشه ماکان S

ماکان S از ۶۰.۲۰۰ دلار شروع می شود و این تریم دارای موتور V6 توربوشارژ ۳۴۸ اسب بخاری ، ترمزهای ارتقا یافته و چرخ های ۱۹ اینچی است. ماکان S علاوه بر گزینه های قبلی ذکر شده ، دارای سیستم تعلیق الکترونیکی قابل تنظیم (PASM) ، سیستم تعلیق بادی تطبیقی ​​و چرخ های ۲۱ اینچی است.

 

پورشه ماکان GTS

ماکان GTS با قیمت ۷۲،۱۰۰ دلار به فروش می رسد و دارای موتور V6 توربوشارژ ۳۷۵ اسب بخاری ، اگزوز اسپرت ، سیستم تعلیق بادی تطبیقی ​​، رینگ های ۲۰ اینچی و صندلی های جلوی دارای گرم کن با ساپورت های جانبی بزرگتر است. همه گزینه ها بدون تغییر اعمال می شوند.

پورشه ماکان توربو

ماکان توربو قیمت بالای ۸۴،۶۰۰ دلار است. این تریم دارای موتور V6 توئین توربو با ۴۳۴ اسب بخار قدرت است و دارای سیستم تعلیق الکترونیکی قابل تنظیم ، ترمزهای جلو و عقب بزرگتر ، چراغ های جلوی تطبیقی ​​و گرم کن فرمان است. باز هم ، همه گزینه ها بدون تغییر اعمال می شوند.

تسلا مدل X

تسلا مدل X به لطف برد طولانی رانندگی ، عملکرد شگفت انگیز و فضای بار بسیار زیاد ، در رتبه های بالای شاسی بلند هیبریدی و برقی قرار گرفته است.

مشخصات اصلی :

درباره
مشخات موتور

موتور V6 توربوشارژ 348 اسب بخاری.

موتور V6 توربوشارژ 375 اسب بخاری.

موتور V6 توئین توربو با 434 اسب بخار قدرت.

درباره
مشخصات گیربکس

گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه و چهار چرخ متحرک است

درباره
میزان مصرف سوخت

مدل پایه 12.38 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر و 10.23 لیتر در هر 100 کیلومتر در بزرگراه سوخت مصرف می کنند.

ماکان S مقدار 13.07/9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر شهر/بزرگراه مصرف می کنند.

ماکان GTS و Turbo به ترتیب 13.84/10.7 و 13.8/11.2 لیتر در هر 100 کیلومتر مصرف می کنند.

درباره
آپشن های مهم

دوربین دنده عقب – سنسورهای پارک جلو و عقب – هشدار خروج از خط – آپشن های – سیستم نظارت بر نقاط کور – سیستم دوربین پارکینگ نمای اطراف – سیستم کمکی نگه داشتن خودرو روی خط – چراغهای جلو تطبیقی – هشدار برخورد به جلو – ترمز اضطراری خودکار – کروز کنترل تطبیقی

گالری تصاویر :