شورلت کلرادو ۲۰۲۲

شورلت کلرادو 2022
کپی کردن آدرس کوتاه
COPIED
https://vipcarnews.ir/pickup03 COPIED

شورلت کلرادو ۲۰۲۲ پیکاپی معمولی به شمار می رود که در میانه رتبه بندی پیکاپ های کلاس متوسط ما قرار گرفته است. کلرادو ظرفیت بکسل خیلی خوبی دارد و از این لحاظ می تواند هرانچه از او انتظار دارید را برآورده سازد. اما بسیاری از رقبا فضای داخلی زیباتری از او دارند.

نقاط قوت و ضعف کلرادو ۲۰۲۲

از لحاظ ظرفیت یدک کشیدن در کلاس در صد جدول است

سواری نرم و هندلینگ خوبی دارد

صندلی های جلویی جادار و راحتی دارد

سیستم مالتی مدیای آن کاربردی راحت دارند

کیفیت کابین بسیار پایین است

موتور اصلی استاندارد آن ضعیف است

از لحاظ آپشن های کمک راننده ضعیف است

صندلی های جلوی شورلت کلرادو 2022
صندلی های جلوی شورلت کلرادو ۲۰۲۲

بررسی اجمالی شورلت کلرادو ۲۰۲۲

شورلت کلرادو ۲۰۲۲ رتبه دوم را در دسته پیکاپ های جمع و جور بخود اختصاص داده است. در حال حاضر شورلت کلرادو دارای امتیاز ۷.۸ از ۱۰ است.

درکل شورولت کلرادو پیکاپ خوبی است. این خودرو موتورهای قدرتمند V6 و دیزلی آپشنال را در اختیار دارد، سواری آن راحت است و هندلینگ آن از آنچه از یک پیکاپ کامپکت انتظار دارید بهتر است. کلرادو از لحاظ یدک کشیدن در کلاس رتبه اول را دارد، البته یک تریم مخصوص آفرود نیز برای آن درنظر گرفته شده است. صندلی‌های جلوی آن کاملا جادار هستند و ساپورت خوبی دارند، همچنین سیستم مالتی مدیای آن کاربرپسند است و کار کردن با ان راحت است.

این پیکاپ نقطه ضعف هایی هم دارد از جمله ، موتور چهار سیلندر پایه به اندازه کافی قدرتمند نیست و کابین اگرچه خوب به نظر می رسد اما در کل چیز خاصی برای دیده شدن ندارد. علاوه بر این، اکثر رقبا آپشن های استاندارد کمک راننده بیشتری را ارائه کرده اند و همچنین حداکثر ظرفیت فضای بار بیشتری دارند.

قیمت شورلت کلرادو ۲۰۲۲ :

کلرادو WT، تریم پایه این مدل به شمار می رود ، از حدود ۲۵۰۰۰ دلار شروع می شود. این قیمت شروع قیمتی معقول برای یک پیکاپ جمع و جور به شمار می رود. مدل‌هایی که  کابین خدمه و تخت کوتاه دارند از حدود ۲۷۰۰۰ دلار شروع می‌شوند، در حالی که مدل‌های با کابین خدمه و تخت خواب بلند از حدود ۳۰۰۰۰ دلار شروع می‌شوند.

قیمت کلرادو ZR2 با قیمتی حدود ۴۲۰۰۰ دلار برای مدل های Extended Cab می باشد. مدل های ZR2 با کابین خدمه و تخت کوتاه از حدود ۴۳۰۰۰ دلار شروع می شود. این قیمت با قیمت های تریم برتر چندتا از رقبا قابل مقایسه هستند.

صندلی های عقب شورلت کلرادو 2022
صندلی های عقب شورلت کلرادو ۲۰۲۲

شورولت کلرادو در مقایسه با سایر رقبا

شورلت کلرادو در مقابل فورد رنجر

فورد رنجر از لحاظ رتبه بندی کمی بالاتر از کلرادو قرار می گیرد. هر دو پیکاپ شباهت‌هایی باهمدیگر دارند، مثلا از لحاظ کیفیت مواد داخلی و سیستم‌های مالتی مدیا بصری تقریبا در یک حد هستند. با این حال، سبک بدنه Ranger’s Crew Cab نسبت به کلرادو جادارتر است.

ظرفیت یدک کشی شورلت بیشتر از رنجر است و همچنین تریم های مخصوص آفرود دارد، اما فورد ظرفیت بار بیشتری به نسبت شورلت دارد و همچنین آپشن های بیشتری ارائه می دهد که آن را به یک آفرود توانمند تبدیل می کند. رنجر فقط یک موتور دارد، موتوری چهار سیلندر مجهز به توربوشارژ که از لحاظ توان خروجی بین موتور V6 کلرادو و موتور دیزلی قرار می گیرد.

شورلت کلرادو در مقابل شورلت سیلورادو

شورولت سیلورادو ۱۵۰۰ یک پیکاپ فول سایز است و درواقع می توان آنرا برادر بزرگ کلرادو دانست. همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، سیلورادو بزرگتر از کلرادو است. مسلما کلرادو فضای بار بیشتری دارد و ظرفیت یدک کشی آن نیز بیشتر از کلرادو است. ضمن اینکه فضای داخلی آن نیز بسیار بزرگتر از کلرادو است و صندلی های عقب Crew Cab آن به راحتی برای سرنشینان بالغ کاملا کافی است. از نظر آپشن، بسیار شبیه به هم هستند، اگرچه سیلورادو آپشن های بیشتری برای کمک به راننده ارائه می دهد.

اگرچه این همه آپشن اضافی مجانی نیست و برای همین ، قیمت پایه سیلورادو چندین هزار دلار بیشتر از کلرادو است. در تریم های رده بالا حتی ، تفاوت بیشتر به چشم می خورد. سیلورادو در حالی که قابلیت و فضای داخلی بیشتری را ارائه می دهد، اما بدنه بزرگتری نیز دارد که موجب شده تا قدرت مانور آن در مناطق تنگ سخت تر باشد.

موتور شورلت کلرادو 2022
موتور شورلت کلرادو ۲۰۲۲

موتور شورلت کلرادو ۲۰۲۲ :

موتور پایه کلرادو یک موتور چهار سیلندر با توان ۲۰۰ اسب بخار است، اما می توانید آن را به یک موتور V6  با توان ۳۰۸ اسب بخار یا یک موتور توربودیزل با توان ۱۸۱ اسب بخار جایگزین کنید. موتورهای چهار سیلندر و دیزلی با یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک ارائه می شوند، در حالی که موتور V6 با یک گیربکس هشت سرعته ارائه شده است.

هرچند موتور چهار سیلندر پایه برای رانندگی مناسب است، اما به طور قابل توجهی کند است و توانایی چندانی برای آفرود ندارد. البته موتورهای V6 و توربودیزل موجود گزینه های بهتری هستند. با V6، این شورلت به سرعت شتاب می گیرد و کاملا در بزگراه سرعت خوبی دارد. موتور دیزل توان ظرفیت یدک کشی بالاتری را برای کلرادو باز می کند. علاوه بر این، اکثر رقبای کلاس موتور دیزلی را ارائه نمی دهند.

مصرف سوخت شورلت کلرادو ۲۰۲۲ :

با موتور پایه و دیفرانسیل عقب مصرف سوخت مناسبی دارد ۱۲.۴/۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر/بزرگراه بنزین مصرف می کند.

با موتور V6 آن تقریبا ۱۲.۴/۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر/بزرگراه بنزین مصرف می کند.

با موتور دیزل ۱۱.۷/۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر/بزرگراه گازوئیل مصرف می کند.

با افزوده شدن سیستم چهار چرخ متحرک مقداری به مصرف سوخت افزوده می شود.

بررسی عملکرد آفرود کلرادو ۲۰۲۲ :

اگر قصد دارید بیشتر از مسیرهای آفرود استفاده کنید مدل‌های Z71 و ZR2 مدل‌هایی هستند که برای آفروده مناسب هستند. به لطف مجموعه ای از آپشن های خاص، این تریم ها در زمانی که در مسیرهای آفرود هستید بسیار توانمند هستند. این آپشن‌ها شامل قفل کردن دیفرانسیل‌های جلو و عقب می شوند، همچنین سیستم کنترل در سراشیبی و سیستم تعلیق سنگین است.

بررسی ظرفیت یدک کشی و باربری کلرادو ۲۰۲۲ :

ظرفیت یدک کشی کلرادو باتوجه به تنوع موتور متفاوت می شود. در صورت مجهز بودن به موتور توربودیزل، بالاترین ظرفیت کلرادو ۳۵۰۰ کیلوگرم می شود که بهترین رتبه در کلاس به شمار می رود. مدل‌های مجهز به موتور V6 حداکثر می توانند تا ۳۱۷۵ کیلوگرم را یدک بکشند. کلرادوها با موتور پایه تنها می تواند تا ۱۶۰۰ کیلوگرم را یدک بکشد.

بررسی کیفیت داخلی کلرادو ۲۰۲۲ :

این شورلت در داخل هیچ چیزی برای گفتن ندارد. طراحی کاربردی دارد، اما در داخل کابین پر از مواد ارزان قیمت و پلاستیک های سخت است.

داشبورد شورلت کلرادو 2022
داشبورد شورلت کلرادو ۲۰۲۲

بررسی سیستم مالتی مدیا، بلوتوث، و ناوبری کلرادو ۲۰۲۲ :

کلرادو ۲۰۲۲ از نظر آپشن های کمک راننده بسیار ضعیف است، اما از لحاظ فناوری های بصری از امکانات فراوانی برخوردار است. سیستم Infotainment 3 بصری و کاربرپسند است. دسترسی به صفحه لمسی و کنترل های فیزیکی اطراف آن از طرف قسمت راننده بسیار آسان است و سیستم به سرعت به ورودی ها پاسخ می دهد.

آپشن های استاندارد سیستم مالتی مدیا: صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی، بلوتوث، دو پورت USB، Apple CarPlay، Android Auto، رادیو ماهواره ای و سیستم صوتی با شش بلندگو.

آپشن های قابل انتخاب سیستم مالتی مدیا: شارژ دستگاه بی سیم، صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی، سیستم صوتی Bose با هفت بلندگو، رادیو HD، نقطه اتصال Wi-Fi، پورت های USB اضافی و سیستم ناوبری.

سایر آپشن های موجود: کنترل تهویه مطبوع خودکار و استارت از راه دور.

نتایج تست تصادف کلرادو ۲۰۲۲ :

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها به شورلت کلرادو ۲۰۲۲ امتیاز ایمنی کلی ۴ از ۵ ستاره را با پنج ستاره در تست تصادف از کناره ها ، چهار ستاره در تست تصادف از جلو و سه ستاره در تست واژگونی داده است.

آپشن های ایمنی کلرادو ۲۰۲۲ :

آپشن های استاندارد کمک راننده:

دوربین دنده عقب

Teen Driver (به شما امکان می دهد کارهایی مانند تعیین محدودیت سرعت و محدودیت بلندی صدا برای رانندگان ثانویه و همچنین سیستم نظارت بر عملکرد رانندگی آنها را انجام دهید)

آپشن های کمک راننده موجود:

کروز کنترل

سنسورهای پارک عقب

سیستم هشدار برخورد رو به جلو

سیستم هشدار خروج از خط

GMC کانیون ۲۰۲۲

GMC کانیون ۲۰۲۲ از لحاظ کلی در بالای رده بندی پیکاپ های سایز کوچک ما قرار می گیرد. کانیون ۲۰۲۲ همچنین به علت وجود یک موتور قدرتمند V6 آپشنال دارای ظرفیت یدک کشی قوی می باشد. از دیگر مزایای کانیون می توان به هندلینگ خوب و سیستم مالتی مدیایی با کاربری آسان اشاره کرد. اما در عین حال در داخل کابین نقطه ضعف هایی نیز دارد از جمله بکارگیری وسایلی از مواد ارزان قیمت و همچنین این خودرو از آپشن های ایمنی کمی که دارد رنج می برد.

هوندا ریجلاین ۲۰۲۱

هوندا ریجلاین ترکیبی از سواری خوب و موتور قوی با فضای داخلی بهتری در کلاس است ، همچنین دارای مدیریت بار چند منظوره و صندلی های عقب مناسب بزرگسالان است. با این وجود ، به اندازه پیکاپ های کامپکت رقیب توانایی ندارد.

 

مشخصات اصلی :

درباره
مشخات موتور

موتور پایه کلرادو یک موتور چهار سیلندر با توان 200 اسب بخار است

یک موتور V6  با توان 308 اسب بخار

یک موتور توربودیزل با توان 181 اسب بخار جایگزین کنید

درباره
مشخصات گیربکس

بصورت استاندارد این خودرو یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک ارائه می شود.

کلرادو با موتور V6 با یک گیربکس هشت سرعته ارائه شده است.

 

درباره
میزان مصرف سوخت

با موتور پایه و دیفرانسیل عقب مصرف سوخت مناسبی دارد 12.4/9.4 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر/بزرگراه بنزین مصرف می کند.

با موتور V6 آن تقریبا 12.4/9.4 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر/بزرگراه بنزین مصرف می کند.

با موتور دیزل 11.7/7.8 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر/بزرگراه گازوئیل مصرف می کند.

 

درباره
آپشن های مهم

1- دوربین دنده عقب

2- کروز کنترل

3- سنسورهای پارک عقب

4- سیستم هشدار برخورد رو به جلو

5- سیستم هشدار خروج از خط

گالری تصاویر :

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *