تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱

تویوتا 4 رانر 2021
کپی کردن آدرس کوتاه
COPIED
https://vipcarnews.ir/?post_type=car_articles&p=124&preview=true COPIED

بررسی ۴ رانر ۲۰۲۱

تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱ در محدوده پایین کلاس شاسی بلند های متوسط قرار دارد. قابلیت اطمینان بالای پیش بینی شده ۴ رانر و عملکرد فوق العاده آن در آفرود تحت الشعاع کیفیت نه چندان مناسب هندلینگ آن روی جاده قرار گرفته است، همچنین کیفیت معمولی وسایل داخل کابین و صرفه جویی ناچیز در مصرف سوخت از دیگر مواردی است که رتبه ان را پایین آورده است.

جوانب مثبت منفی

توانایی های آفرود و یدک کشی قوی

پیش بینی خوب میزان اطمینان

مصرف سوخت اقتصادی ضعیف

کیفیت سواری نه چندان مطلوب

فضای داخلی نه چندان مدرن

تویوتا 4 رانر 2021
تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱

رتبه بندی و تحقیق

رتبه شماره ۲۰ تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱ بر اساس امتیاز آن در گروه شاسی بلندهای متوسط است. در حال حاضر تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱ نمره ۷.۱ از ۱۰ را کسب کرده است که بر اساس ارزیابی ما از ۶۴ مقاله تحقیقاتی و عناصر داده با استفاده از منابع مختلف است.

تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱ از برخی جهات یک شاسی بلند خوب و از سایر جهات یک شاسی بلند بد است. اکسل های ۴ رانر همانند یک اسب کاری متمایز است. ۴ رانر بصورت پنج و هفت سرنشینه کاربردی موجود است ، می تواند تا ۵۰۰۰ پوند یدک بکشد ، و فضای بار گسترده آن باعث می شود که حمل وسایل بزرگ تسهیل شود. سیستم تعلیق ناهموار ۴ رانر این امکان را برای شما فراهم می کند تا از زمین های ناهموار به راحتی عبور کند که اکثر شاسی بلندهای دیگر را به حاشیه می برد و همین امر موجب شده تا در طول سال ها اعتبار قابل توجهی کسب کند.

بررسی قیمت ۴ رانر

قیمت پایه تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱ از  ۳۶۳۴۰ دلار شروع می شود که تقریباً از هر شاسی بلند سایز متوسط دیگر در این کلاس بالاتر است. این قیمت برای تریم میان رده TRD آفرود به ۴۰۳۰۵ دلار افزایش می یابد و برای تریم TRD Pro بالاتر از ۵۰۴۷۰ دلار است.

تویوتا ۴ رانر در مقابل سایر رقبای هم رده

تویوتا ۴ رانر و جیپ گرند چروکی

جیپ گرند چروکی یکی از معدود شاسی بلندهای متوسط است که می تواند از نظر طی کردن سطوح ناهموار با ۴ رانر به رقابت بپردازد. هرچند برای رانندگی روزمره در جاده قطعا یک برنده است. گرند چروکی هندلینگ بهتری در جاده دارد ، سواری آن راحت تر است ، وسایل زیباتری کابین به کار رفته اند و مصرف سوخت V6 بهتری را ارائه می دهد. قیمت شروع Grand Cherokee نیز پایین تر است و چند ویژگی راحتی را که ۴ رانر فاقد آن است ، مانند نظارت بر نقاط کور ارائه می دهد. اگر شما نیاز به حمل مسافر یا بار زیادی دارید ، ممکن است بخواهید با ۴ رانر را انتخاب کنید. دلیل آن این است که گرند چروکی با صندلی ردیف سوم ارائه نمی شود و فضای بار آن بطور قابل توجهی کوچکتر از ۴ رانر است.

تویوتا ۴ رانر در مقابل فورد اکسپلورر

فورد اکسپلورر ممکن است نام خشنی داشته باشد ، اما به اندازه ۴ رانر مناسب فضای آفرود نیست. ۴ رانر عملکرد فوق العاده ای در آفرود دارد و درجه اطمینان بالاتری را از این نظر ارائه می کند. با این وجود اکسپلورر در اکثر مناطق جلو تر است. اکسپلورر از یک سواری نرم تر ، گزینه های موتور قوی تر و کارآمدتر و همچنین یدک کش ۵۶۰۰ پوندی بهره می برد وهمچنین نمره ایمنی بهتر و قیمت پایه پایین تر برخوردار است. هر دو شاسی بلند فضای بار قابل توجه ای را ارائه می دهند.

تویوتا 4 رانر 2021
تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱

بررسی سیستم های سرگرمی اطلاعات ، بلوتوث و ناوبری ۴ رانر

تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱ به صورت استاندارد با صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی ارائه می شود. صفحه نمایش دارای گرافیک واضح ، ساختار منوی بصری است و به سرعت به ورودی ها پاسخ می دهد. همچنین از سیستم های معروف Apple CarPlay و Android Auto پشتیبانی می کند و به کاربران امکان می دهد رابط تلفن های هوشمند خود را بر روی صفحه نمایش ادغام کنند. برای کنترل صدای اصلی و تهویه مطبوع ، دکمه ها و دیگری نیز روی داشبورد قرار گرفته است که دسترسی به این دکمه ها به آسانی در دسترس می باشند.

ویژگی های استاندارد اطلاعات و سرگرمی: صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی ، Apple CarPlay ، Android Auto ، Amazon Alexa ، استریو هشت بلندگو ، رادیو ماهواره ای ، بلوتوث ، چهار پورت USB و نقطه اتصال Wi-Fi.

ویژگی های اطلاعات و سرگرمی موجود: سیستم ناوبری ، رادیوی HD و سیستم صوتی JBL با ۱۵ بلندگو.

ویژگی های استاندارد اضافی: ورودی از راه دور بدون کلید ، درگاه برقی و پریز برق به سبک خانگی ۱۲۰ ولت.

سایر ویژگی های موجود: کنترل خودکار تهویه مطبوع دو کاناله ، ورودی بدون کلید مجاورت ، مون روف برقی ، آفتابگیر عقب و یخچال مخصوص نوشیدنی.

بررسی موتور ۴ رانر :

تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱ به موتور ۴.۰ لیتری V6 مجهز است که ۲۷۰ اسب بخار قدرت و ۲۷۸ پوند فوت گشتاور تولید می کند. جعبه دنده پنج سرعته اتوماتیک و دیفرانسیل عقب استاندارد هستند. همچنین چهار چرخ محرک نیز موجود است.

موتور V6 که قدرت ۴ رانر را تأمین می کند کار را تمام می کند. گشتاور زیادی در دور موتور پایین وجود دارد که به ۴ رانر کمک می کند تا در بزرگراه بتواند سرعت بالایی داشته باشد. موتور در دور موتور بالاتر بخوبی قبل عمل  نمی کند ، اما در صورت لزوم بازهم قدرت سرعت گیری کافی را فراهم می کند. جعبه دنده پنج سرعته در بیشتر قسمتها به راحتی تغییر می کند ، اگرچه گاهی اوقات تمایلی به تعویض دنده ندارد. بزرگترین عیب این موتور عطش سیری ناپذیر آن برای بنزین است.

تویوتا 4 رانر 2021
تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱

بررسی میزان مصرف ۴ رانر

تویوتا ۴ رانر  دارای نمره EPA در شهر ۱۴.۷ و در بزرگراه ۱۲.۳۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که یکی از بدترین امتیازات مصرف سوخت در بین شاسی بلندهای متوسط است. برای مقایسه ، تویوتا های لندر با موتور V6 دارای مصرف سوخت حداکثر ۱۱.۲/۸.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر / بزرگراه است.

آیا تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱ قابل اطمینان است؟

تویوتا ۴ رانر از قابلیت اطمینان قابل پیش بینی خوبی برخوردار است که در کل رتبه خوب چهار از پنج را به دست آورده است.

ویژگی های ایمنی تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۱

ویژگی های استاندارد پیشرفته ایمنی:

دوربین عقب

هشدار برخورد به جلو با امکان تشخیص عابر پیاده

ترمز اضطراری خودکار

کروز کنترل تطبیقی

هشدار خروج از خط

چراغهای جلوی اتوماتیک

ویژگی های ایمنی پیشرفته موجود:

سنسورهای پارک جلو و عقب

مشخصات اصلی :

درباره
مشخات موتور

تویوتا 4 رانر 2021 به موتور 4.0 لیتری V6 مجهز است که 270 اسب بخار قدرت و 278 پوند فوت گشتاور تولید می کند.

درباره
مشخصات گیربکس

جعبه دنده پنج سرعته اتوماتیک و دیفرانسیل عقب استاندارد هستند. همچنین چهار چرخ محرک نیز موجود است.

درباره
میزان مصرف سوخت

تویوتا 4 رانر  دارای نمره EPA در شهر 14.7 و در بزرگراه 12.38 لیتر در هر 100 کیلومتر است که یکی از بدترین امتیازات مصرف سوخت در بین شاسی بلندهای متوسط است. برای مقایسه ، تویوتا های لندر با موتور V6 دارای مصرف سوخت حداکثر 11.2/8.9 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر / بزرگراه است.

درباره
آپشن های مهم

دوربین دنده عقب

هشدار برخورد به جلو با امکان تشخیص عابرین پیاده

ترمز اضطراری خودکار

کروز کنترل تطبیقی

هشدار خروج از خط

چراغهای جلوی اتوماتیک

سنسورهای پارک جلو و عقب

گالری تصاویر :