تسلا مدل Y

تسلا مدل Y
کپی کردن آدرس کوتاه
COPIED
https://vipcarnews.ir/?post_type=car_articles&p=386&preview=true COPIED

بررسی تسلا ۲۰۲۱ مدل Y

مدل تمام الکتریکی تسلا مدل Y در نیمه پایینی رتبه بندی شاسی بلندهای هیبریدی و برقی لوکس ما به قرار گرفته است. در حالی که دامنه رانندگی طولانی و همچنین عملکرد جذابی دارد ، اما برخی از مشکلات کیفیت ساخت لوازم داخلی ، آنرا در میان رقبای لوکس خود پایین نگه داشته است.

جوانب مثبت منفی

سریع و چابک

صندلی های بزرگ ، راحت

ظرفیت بار خوب

فاقد کنترل های فیزیکی برای عملکردهای وسیله نقلیه است

کیفیت مونتاژ کابین ضعیف

موارد جدید برای سال ۲۰۲۱

صندلی های ردیف سوم بصورت اختیاری قابل ارائه هستند

رتبه بندی و تحقیق تسلا مدل Y

رتبه شماره ۷ تسلا مدل Y بر اساس امتیاز آن در گروه شاسی بلندهای لوکس هیبریدی و الکتریکی است. در حال حاضر امتیاز تسلا مدل Y برابر با ۷.۶ از ۱۰ است که بر اساس ارزیابی ۱۵ عنصر تحقیقاتی و داده ای ما با استفاده از منابع مختلف است.

تسلا مدل Y یک شاسی بلند خوب است. در همه شرایط به سرعت شتاب می گیرد و در مسیر های پر پیچ و خم به خوبی کنترل می شود. سواری محکمی دارد اما ناراحت کننده نیست. مدل Y دارای محدوده برد مسافت عالی برای یک خودروی برقی است و امتیازات کارایی آن فوق العاده است. کابین دارای مواد مرغوب است و دو ردیف اول صندلی راحت و جادار است. فن آوری زیادی در آن به خدمت گرفته شده اند و همچنین یک فضای بار بزرگ نیز وجود دارد.

قیمت تسلا مدل Y

محدوده استاندارد قیمت پایه تسلا مدل Y از ۴۱.۹۹۰ دلار شروع قیمت است که آن را به یکی از کم هزینه ترین خودروهای این کلاس تبدیل کرده است. مدل Y Long Range از ۴۹،۹۹۰ دلار شروع می شود و ارتقا به مدل Y Performance قیمت را به ۵۹،۹۹۰ دلار افزایش میدهد. این قیمت هنوز هم از قیمت تریم های رده بالای بسیاری از رقبای این کلاس کمتر است.

تسلا مدل Y در مقابل سایر رقبا

تسلا مدل Y در مقابل تسلا مدل ۳

تسلا مدل ۳ در اصل نسخه سدان مدل Y است. این دو از بسیاری جهات از جمله سیستم انتقال قدرت الکتریکی ، صفحه نمایش لمسی غول پیکر و لیست ویژگی های ایمنی به یکدیگر شبیه هستند. آنها حتی از لحاظ دینامیک رانندگی و برآورد برد مسافت نیز مقادیر مشابهی دارند. مزایای مدل Y همان چیزی است که شما در مقایسه یک شاسی بلند با یک سدان انتظار دارید: این خودرو دارای موقعیت رانندگی بالاتر ، فضای عقب بیشتر ، صندلی ردیف سوم اختیاری و فضای بار بیشتری است.

تسلا مدل Y در مقابل تسلا مدل X

تسلا مدل X در رتبه بندی شاسی بلندهای لوکس هیبریدی و الکتریکی ما به مراتب بالاتر از مدل Y است زیرا در چند زمینه اصلی خودروی بهتری است. مدل X بزرگتر از مدل Y است که به صندلی های پنج نفره و هفت سرنشینه مجهز شده است و فضای اضافی ۲۰ فوت مکعب در قسمت فضای بار دارد. مدل X شتاب بیشتری نیز دارد نه اینکه مدل Y کند باشد و می تواند یک تریلر سنگین تر (۵۰۰۰ پوند در مقابل ۳۵۰۰) را بکسل کند.

همچنین برد مسافت طولانی تری تا ۵۷۶  کیلومتر را ارائه می دهد. هر دو تسلا دارای هشت سال گارانتی موتور هستند ، اما ضمانت مدل X دارای مسافت پیموده شده نامحدود در مقایسه با محدودیت ۲۰۰،۰۰۰ کیلومتری برای مدل Y است. با این حال این مزایا هزینه زیادی دارد. قیمت پایه مدل X تقریباً ۴۰،۰۰۰ دلار بیشتر از مدل Y است.

تسلا مدل Y
تسلا مدل Y

بررسی عملکرد تسلا مدل Y

نوع پایه این خودرو از نوع دیفرانسیل عقب است و دارای موتور الکتریکی متشکل از یک موتور الکتریکی و یک باتری لیتیوم یون است. مدل های چهار چرخ متحرک دارای دو موتور الکتریکی هستند. هر مدل Y با موتورهای الکتریکی که فوریا و به سرعت و بدون هیچ گونه صدایی سرعت می گیرند. آنها قدرت سبقت گیری سریع را نیز در بزرگراه تأمین می کنند. قابل توجه است که تسلا دیگر رتبه بندی اسب بخار وسیله نقلیه خود را تبلیغ نمی کند.

بررسی میزان مصرف مدل Y  برحسب MPGe

مدل Y با تنظیم باتری Long Range معادل با ۱۳۱ MPG (1.8 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر و در بزرگراه ۱۱۷ MPGe  (۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر)  است. با استفاده از باتری Performance ، مدل Y در شهر ۱۱۵ MPGe(2 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) و در بزرگراه ۱۰۶ MPGe (2.2 لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) دریافت می کند. این رتبه بندی ها برای یک خودروی برقی فوق العاده است و بسیار بالاتر از هر ترکیبی است.

محدوده رانندگی (میزان برد مفید) تسلا مدل Y چقدر است؟

طبق تخمین های EPA ، محدوده استاندارد مدل Y می تواند با یک بار شارژ ۳۹۲ کیلومتر را طی کند. در مدل عملکردی می توانید تا ۴۸۷ کیلومتر رانندگی کنید ، در حالی که مدل Long Range Y می تواند ۵۲۴ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند.

چگونه تسلا مدل Y را شارژ می شود؟

هر تسلا مدل Y برای شارژ با یک شارژر ۴۸ آمپر آنبرد و یک کابل ۲۰ فوتی ارائه شده است که می تواند به یک پریز برق ۱۲۰ ولت خانگی متصل شود. از دیگر گزینه های شارژ در خانه می توان به استفاده از آداپتور برای اتصال به پریز برق ۲۴۰ ولت موجود یا خرید شارژر دیواری اختصاصی از تسلا اشاره کرد.

تسلا مدل Y
تسلا مدل Y

چقدر طول می کشد تا تسلا مدل Y شارژ شود؟

شارژ مدل Y در ایستگاه تسلا سوپرشارژر سریع ترین راه برای شارژ گیری است. شما می توانید در فقط ۱۵ دقیقه شارژ در یکی از این نقاط اختصاصی تا ۲۶۰ کیلومتر را بپیمایید. بیشتر سوپرشارژرها در نزدیکی مراکز خرید ، رستوران ها یا سایر مناطق پرتردد قرار دارند. همچنین می توانید با استفاده از یک برنامه اتصال پرمیوم که به شما امکان تماشای سرویس های پخش آنلاین یا بازی با استفاده از صفحه نمایش لمسی را می دهد ، زمان شارژ را نیز سپری کنید.

به هیچ وجه توصیه نمی کنیم از برق ۱۲۰ ولت برای شارژ استفاده کنید چون در این صورت برای شارژ کامل ممکن است چندین روز معطل بمانید. توصیه ما این است که از یک خروجی ۲۴۰ ولت در خانه استفاده کنید. چرا که این سرعت شارژدهی را به حدود ۳۰ تا ۴۴ مایل در ساعت می تواند شارژ کند ، که این باعث می شود اکثر مشتریان شارژ باتری را در شب انجام دهند.

بررسی هندلینگ و سواری تسلا مدل Y

تسلا مدل Y دارای پویایی رانندگی اسپرت است ، به خصوص در مقایسه با بسیاری دیگر از خودروهای هیبریدی و خودروهای برقی. در دور پیچ ها بخوبی عمل می کند ، فرمان کوچک است و وزن خوبی دارد و ترمزها قدرت توقف بسیار خوبی دارند. سیستم تعلیق برای یک خودروی لوکس کاملاً خوب عمل می کند، اما سواری سفت تری نسبت به برخی دیگر از رقبا دارد.

بررسی شتاب و سرعت تسلا مدل Y

تسلا مدل Y با عملکرد بالا می تواند در عرض ۳.۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر در ساعت برسد. این میزان شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر ، مدل Y را به یکی از سریعترین شاسی بلندهای موجود در بازار تبدیل کرده است.

مدل Long Range مدل Y در ۴.۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد و حداکثر سرعت آن نیز ۲۲۰ کیلومتر در ساعت است. اما در تیپ استاندارد این مدل “کند” است ، سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر آن ۵.۳ ثانیه است و حداکثر سرعت آن ۲۲۰ کیلومتر در ساعت است.

تسلا مدل Y چند سرنشینه است؟

در مدل استاندارد خود که دو ردیفه است مدل Y پنج نفر را در خود جای می دهد ، اما می توانید ردیف سوم را اضافه کنید که به شما امکان می دهد دو نفر دیگر را در آن قرار دهید. صندلی های جلو انعطاف پذیر هستند و فضای مناسبی برای سر و پا را حتی برای سرنشینان بلند قامت تر را نیز فراهم می کند. صندلی های ردیف دوم فضای کافی برای نشستن راحت دو بزرگسال یا سه کودک را دارند. صندلی های ردیف سوم که بصورت اختیاری می باشد بهتر است برای کودکان درنظر گرفته شود.

تسلا مدل Y
تسلا مدل Y

بررسی صندلی کودک تسلا مدل Y

مدل Y دارای دو مجموعه اتصال دهنده LATCH است.

بررسی کیفیت داخلی مدل Y

این کابین تسلا از استایلی مدرن و تمیز برخوردار است که جذاب است که آنرا از سایرین متمایز می کند. کیفیت وسایل خوب هستند ، اما بسیاری از منتقدان متوجه اتصالات پنل و در سایر نمونه های کیفیت پایین مونتاژ می باشد.

بررسی سیستم اطلاعات سرگرمی ، بلوتوث و پیمایش تسلا مدل Y

صفحه نمایش لمسی غول پیکر در مدل Y بزرگتر از هرچیزی است که در بیشتر رقبا پیدا خواهید کرد. این صفحه نمایش دارای کی منوی بصری است که به سرعت به ورودی ها پاسخ می دهد. متأسفانه ، کمبود کنترل های فیزیکی به این معنی است که تقریباً تمام عملکردهای خودرو ، حتی ویژگی هایی مانند رادیو و تنظیمات آینه بیرونی ، با استفاده از صفحه نمایش لمسی کنترل می شوند که می تواند باعث حواس پرتی راننده در هنگام رانندگی شود.

ویژگی های استاندارد اطلاعات و سرگرمی: صفحه نمایش لمسی ۱۵ اینچی ، سیستم ناوبری ، نقطه اتصال Wi-Fi ، بلوتوث ، چهار پورت USB ، استریو ۱۴ بلندگو ، رادیو HD و شارژ دستگاه بی سیم.

ویژگی های اطلاعت و سرگرمی موجود: پورت های USB اضافی.

ویژگی های استاندارد اضافی: کی لس و کنترل خودکار تهویه مطبوع دو منطقه ای.

قابلیت اطمینان تسلا مدل Y

تسلا مدل Y هنوز رتبه قابل اطمینان پیش بینی شده ای ندارد.

ویژگی های ایمنی تسلا مدل Y

ویژگی های استاندارد پیشرفته ایمنی:

هشدار برخورد به جلو

ترمز اضطراری خودکار

سیستم تشخیص عابر پیاده

کروز کنترل تطبیقی

سیستم دوربین پارکینگ با نمای فراگیر

سنسورهای پارک جلو و عقب

سیستم نظارت بر نقاط کور

هشدار خروج از خط

سیستم کمکی نگهداری بین خطوط

ویژگی های ایمنی پیشرفته موجود:

تغییر خودکار خط

پارک خودکار

النترا هیبریدی ۲۰۲۲

النترا هیبریدی ۲۰۲۲ موتور خوبی و پر انرژی دارد این موتور مصرف سوخت بسیار خوبی دارد و کم مصرف است این موارد به النترا هیبریدی کمک کرده تا در کلاس خودروهای هیبریدی در رده های بالای ما قرار بگیرد.

 

مشخصات اصلی :

درباره
مشخات موتور

تسلا مدل Y با عملکرد بالا می تواند در عرض 3.5 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن 250 کیلومتر در ساعت برسد

درباره
مشخصات گیربکس
درباره
میزان مصرف سوخت

در شهر131 MPG (1.8 لیتر در هر 100 کیلومتر)

در بزرگراه 117 MPGe  (2 لیتر در هر 100 کیلومتر)

درباره
آپشن های مهم

هشدار برخورد به جلو – ترمز اضطراری خودکار – سیستم تشخیص عابر پیاده – کروز کنترل تطبیقی – سیستم دوربین پارکینگ با نمای فراگیر – سنسورهای پارک جلو و عقب – سیستم نظارت بر نقاط کور – هشدار خروج از خط – سیستم کمکی نگهداری بین خطوط – تغییر خودکار خط – پارک خودکار

گالری تصاویر :