آئودی A4 مدل ۲۰۲۲

آئودی A4 مدل 2022
کپی کردن آدرس کوتاه
COPIED
https://vipcarnews.ir/car10 COPIED

آئودی A4 مدل ۲۰۲۲

آئودی A4  مدل ۲۰۲۲ دارای عملکرد موتور پرقدرت، داینامیک رانندگی متعادل ، کابینی شیک و سیستم اطلاعات سرگرمی آسان برای استفاده است. فضای صندوق عقب در بهترین حالت در حد متوسط است. این خودرو نمره یا رتبه کلی ندارد زیرا به طور کامل مورد آزمایش تصادف قرار نگرفته یا از نظر قابلیت اطمینان نمره گذاری نشده است.

جوانب مثبت منفی آئودی A4  مدل ۲۰۲۲

شتاب سریع

سواری خوب و هندلینگ دقیق

صفحه نمایش لمسی کاربر پسند

فضای داخلی راحت و درجه یک

تحقیق و رتبه بندی آئودی A4

آئودی A4  مدل ۲۰۲۲ به دلیل مفقود شدن اطلاعات ایمنی ، در خودروهای کوچک لوکس فاقد رتبه است. در حال حاضر ، نمره کلی آئودی A4 در دسترس نیست ، اگرچه رتبه منتقدین ، نمره عملکرد و نمره داخلی آنرا بر اساس ارزیابی از ۲۵ مورد تحقیقی و داده برآورده کرده اند.

آئودی A4  مدل ۲۰۲۲ خودروی فوق العاده ای است ، نه به این دلیل که اسپرت ترین یا پر شیک ترین سدان در کلاس خودروهای کوچک لوکس است ، بلکه به دلیل اینکه در سطح بسیار خوبی قرار گرفته است. A4 شتاب زیادی دارد و به آرامی بر روی سطوح ناهموار جاده حرکت می کند ، با این حال هنگام حرکت در پیچ ها هنوز هم چابک و استوار است. فضای داخلی آن شیک و زیبا است و دارای سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه نمایش لمسی خوب ، صندلی های جلو راحت و صندلی های عقب مناسب بزرگسالان است. A4 همچنین مصرف سوخت مناسبی دارد ، انواع امکانات ایمنی فعال و راحتی در چهار چرخ متحرک استاندارد را ارائه می دهد (آئودی آن را Quattro می نامد).

قیمت آئودی A4 چقدر است؟

قیمت اولیه آن ۳۹،۱۰۰ دلار است که برای کلاس خودروهای کوچک لوکس تقریباً قیمت مناسبی است. نسخه اصلی آئودی S4 دارای با قیمت اولیه ۵۰،۵۰۰ دلار ارائه شده است.

آئودی A4 در مقابل سایر رقبای همرده

آئودی A4 در مقابل آئودی A5

آئودی A5 دارای اشتراکات زیادی با A4 است ، از سیستم اطلاعات سرگرمی و مجموعه ای از امکانات ایمنی فعال گرفته تا داینامیک رانندگی خوب و فضای داخلی با کیفیت بالا. هر دو موتورهای یکسان ۲۰۱ ، ۲۶۱ و ۳۴۹ اسب بخاری را ارائه می دهند. اگرچه برخی تفاوت های کلیدی نیز وجود دارد. قیمت اولیه A4  در حدود ۳۳۰۰ دلار کمتر از A5 است ، که آن را از لحاظ قیمتی در جایگاه بهتری در میان خودروهای لوکس تبدیل کرده است. از سوی دیگر ، A5 تنوع بیشتری دارد. این مدل در مدلهای بدنه کوپه ، کروک و هاچ بک موجود است که مورد دوم فضای بار بیشتری را نیز فراهم می کند. A5 همچنین می تواند مجهز به موتور V6 با ۴۴۴ اسب بخار قدرت باشد که A4 فاقد آن است.

آئودی A4 در مقابل بی ام و سری ۳

ب ام و سری ۳ کمی اسپرت تر از A4 است. ظاهر آن پیچیده تر از A4 است ، هندلینگ آن تند و تیزتر است و از لحاظ تنوع موتوری بی ام و سری ۳ دارای گزینه های قوی تری است ، از جمله مدل M3  که ۵۰۳ اسب بخار قدرت دارد. ، A4 به احتمال زیاد برای شروع گزینه بهتری برای اکثر خریداران است مگر اینکه سدان اسپرت بخواهید. آئودی کابین غنی تر از امکانات است و سیستم اطلاعات سرگرمی آن برای استفاده آسان تر است ، سواری نرمتر و چهار چرخ متحرک بصورت استاندارد است ( که در سری ۳ اختیاری است). A4 همچنین دارای قیمت پایه پایین تری در حدود ۲۲۰۰ دلار است.

آئودی A4 مدل 2022
داشبورد آئودی A4 مدل ۲۰۲۲

بررسی سیستم مالتی مدیا و سرگرمی ، بلوتوث و ناوبری آئودی ۲۰۲۲

آئودی A4 مجهز به سیستم مالتی مدیا و سرگرمی MMI و صفحه نمایش لمسی ۱۰.۱ اینچی بزرگ است. اگرچه ظاهر آن ممکن است برای همه سلیقه ها جذاب نباشد ، اما این سیستم کاملاً خوب عمل می کند. صفحه لمسی به ورودی ها سریعا پاسخ می دهد ، گرافیک واضحی دارد و منوها به راحتی قابل درک هستند. همچنین دکمه های فیزیکی برای کنترل های اصلی صدا و تهویه مطبوع وجود دارد ، بنابراین برای تنظیم این تنظیمات در هنگام رانندگی ، نیازی نیست به درگیر شدن به منوی های صفحه نمایش ندارید. در مجموع ، یکی از آسان ترین سیستم ها برای استفاده در این بخش است.

یک کلاستر دیجیتال (کابین خلبان مجازی آئودی) نیز در دسترس است که ارزش امتحان کردن را دارد. این صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی جایگزین مجموعه ابزارهای آنالوگ می شود. این سیستم قابلیت پیکربندی را دارد تا اطلاعات دلخواه را نشان بدهد ، از جمله نمای Google Maps با جزئیات واضح.

امکانات استاندارد سیستم مالتی مدیا و سرگرمی: صفحه لمسی ۱۰.۱ اینچی ، Android Auto ، بی سیم Apple CarPlay ، رادیو HD ، استریو با ۱۰ بلندگو ، بلوتوث و دو پورت USB.

امکانات سیستم مالتی مدیا و سرگرمی موجود: یک خوشه سنج دیجیتال ۱۲.۳ اینچی ، ناوبری ، رادیو ماهواره ای ، استریو Bang & Olufsen با ۱۹ بلندگو و شارژ دستگاه بی سیم.

سایر امکانات استاندارد: ورودی بدون کلید ، استارت دکمه ای ، کنترل خودکار تهویه مطبوع در سه منطقه ، روشنایی محیط و سانروف.

موتور آئودی A4  مدل ۲۰۲۲

آئودی A4  مدل ۲۰۲۲ به صورت استاندارد با موتور چهار سیلندر توربوشارژ که میتواند ۲۰۱ اسب بخار تولید کند ارائه می شود که با یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه و سیستم چهار چرخ متحرک عرضه می شود. یک نسخه پیشرفته از این موتور با ۲۶۱ اسب بخار نیز در دسترس است ، اما اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم ، هر دو این موتورها در رانندگی روزمره کارایی خوبی دارند.

در A4 پاسخگویی دریچه گاز بسیار سریع است و گشتاور آن بسیار خوب است که منجر به شتاب گیری خوب A4 است. صفر تا کیلومتر در ساعت برای مدل اصلی تنها ۶.۳ ثانیه است و برای نسخه ارتقا یافته تنها ۵.۲ ثانیه سریع طول می کشد. موتور نیز به خوبی کار می کند اما در شیب های تند و هنگام عبور از خودروهای دیگر در بزرگراه شتاب مورد انتظار را ندارد. گیربکس اتوماتیک دوکلاچه وظیفه انتقال نیرو را بر عهده دارد و موجب می شود ، که تغییر دنده به نرمی و سرعت تعویض شود و موتور را در باند قدرت خود نگه می دارد.

 

در کل اگر به قدرت بیشتری نیاز داریدS4 را با موتور V6  توربوشارژ ۳۴۹ اسب بخاری و گیربکس هشت سرعته اتوماتیک انتخاب کنید. این موتور با اشتیاق زیادی به شتاب گیری و سرعت دارد. شتاب سریع و تعویض دنده ی آن سریع است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن تنها ۴.۴ ثانیه است.

آئودی A4 مدل 2022
فضای داخلی آئودی A4 مدل ۲۰۲۲

بررس میزان مصرف سوخت آئودی A4 مدل ۲۰۲۲

مصرف سوخت آئودی A4 در مدل پایه ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر و ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در بزرگراه است که برای یک ماشین کوچک لوکس عالی است. مصرف سوخت A4 برای موتورهای ارتقاء یافته ، در شهر/بزرگراه ۹.۴/۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر افزایش می یابد ، در حالی که S4 با موتور قدرتمندش تنها ۱۱.۷/۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کند.

نتایج تست تصادف A4  مدل ۲۰۲۲

نه اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها و نه موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها A4  مدل ۲۰۲۲ را تصادف نکرده اند.

آپشن های آئودی A4  مدل ۲۰۲۲

امکانات استاندارد کمک راننده:

دوربین دنده عقب

سیستم هشدار برخورد به جلو

ترمز اضطراری خودکار

سیستم هشدار خروج از خط

چراغهای اتوماتیک با نور بالا

امکانات موجود برای کمک راننده:

سنسور پارک جلو و عقب

سیستم دوربین پارکینگ نمای اطراف

سیستم کمکی پارک بدون دست

سیستم نظارت بر نقاط کور

سیستم هشدار ترافیک درهنگام دنده عقب

کروز کنترل تطبیقی

سیستم کمکی نگهداری خودروی بین خطوط

هدآپ دیسپلی

سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی

 

آئودی A7 مدل ۲۰۲۲

آئودی A7 مدل ۲۰۲۲ قطعا بهترین خودرو در کلاس خودروهای بزرگ لوکس ما می باشد، از مشخصه های این لیدر می توان به قدرت موتور ، نرم و راحتی ، آپشن های فراوان و لوکس بودن اشاره کرد.

مشخصات اصلی :

درباره
مشخات موتور

موتور چهار سیلندر توربوشارژ که میتواند 201 اسب بخار تولید کند

درباره
مشخصات گیربکس

گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه

درباره
میزان مصرف سوخت

مدل پایه 9.4 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر و 6.9 لیتر در هر 100 کیلومتر در بزرگراه

برایی موتورهای ارتقاء یافته ، در شهر/بزرگراه 9.4/7.6 لیتر در هر 100 کیلومتر

S4 با موتور قدرتمندش تنها 11.7/8.4 لیتر در هر 100 کیلومتر

درباره
آپشن های مهم

1- دوربین دنده عقب  2- سیستم هشدار برخورد به جلو

3- ترمز اضطراری خودکار  4- سیستم هشدار خروج از خط

5- چراغهای اتوماتیک با نور بالا  6- سنسور پارک جلو و عقب

7- سیستم دوربین پارکینگ نمای اطراف  8- سیستم کمکی پارک بدون دست

9- سیستم نظارت بر نقاط کور  10- سیستم هشدار ترافیک درهنگام دنده عقب

11- کروز کنترل تطبیقی  12- سیستم کمکی نگهداری خودروی بین خطوط

13- هدآپ دیسپلی  14- سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی

گالری تصاویر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *